Powerbank


Tento anglický výraz po preklade znamená zdroj energie, ktorý môže fungovať mimo nášho zariadenia, a väčšinou je to aj mimo bytu či kancelárie, to znamená, že ide o takzvaný externý zdroj. Využívať ho môžeme hlavne tam, kde nemáme k dispozícii klasickú zásuvku na nabíjanie počítača alebo mobilu. Predtým, ako si ho zaobstaráte, si treba položiť otázku či https://www.mjd.sk/powerbank/ ho naozaj potrebujeme a využijeme.

počítač

 
Na čo dbať pri nákupe

Nie je pre vás dôležitý a potrebný v prípade, ak nemáte v pláne pracovať 24 hodín nepretržite a navyše na mieste s neprístupným zdrojom klasického nabíjania. Ak je vaša odpoveď opačná, teda že oňho máte záujem, tak pri kúpe sa sústreďte na :

 


  • Koľko vydrží – údaj v mAh

  • Aká je jeho predpokladaná životnosť

  • Kompatibilitu s vašimi zariadeniami

  • Ako dlho sa nabíja

  • Cenu výrobku

  • Kto je výrobcom daného zariadenia


 
Radšej vyššia cena ako nižšia kvalita

Pomer čím vyšší výkon tým vyššia kvalita platí v prípade, ak má zanedbateľnú hmotnosť. Ak ju budete mať vo vrecku a pritom behať, každý gram navyše je záťažou. Tak na to pri jej výbere treba myslieť. Značka tu tiež hrá svoju úlohu. Lepšia kvalita = vyššia cena. Záruku 2 roky na výrobok máte pri nákupe v kamenných obchodoch, ale aj cena je u nich pomerne vyššia. Powerbank môže byť dokonca dodatočne vybavená aj LED svetlom. Dvojitým klopnutím na tlačidlo si upravíte jas žiarenia a z kapacity batérie vám to neuberie, je na nej nezávislé. Výborná je indikácia digitálneho nabíjania: na LCD displeji sa ukáže úroveň nabitia v percentách zvlášť pre jednotlivé  USB porty.

usb

 
Dokázať oddychovať a úplne vypnúť je dôležité

Všetky tieto vlastnosti zaraďujeme ku komfortu, ktorý nás poteší, ale s používaním elektronických zariadení by sme to nemali preháňať. Ak športujeme, tak sa sústreďme len na to a zároveň pri ňom si vypnime aj mozog, aj ten si potrebuje raz za čas oddýchnuť.

Powerbank
4 (80%)2