Genius.com obviňuje Google z kopírovania textov piesní

Za posledných pár rokov môžete zadať názov piesne do služby Google, dostanete vedľa obvyklých výsledkov vyhľadávania aj okno s textom. Je to užitočný nástroj, ale jedna firma, ktorá sa špecializuje na texty piesní, Genius  Media, hovorí, že spoločnosť kopíruje ich texty dlhé  roky a pre výsledky vyhľadávania dostanú  žiadny kredit.

google.jpg

Genius je už od roku 2009 a opisuje sa ako platforma „platforma pre anotovanie chytrých rapových textov“ a odvtedy sa rozšírili do iných typov hudby a miesto pre hudobných fanúšikov, aby mohli komentovať alebo diskutovať o svojich obľúbených piesňach. Media hovorí že  Google kopíruje ich texty informácie od The Wall Street Journal. Stránka hovorí, že už roky sa sťažuje na giganta vyhľadávania.
Ben Gross hlavný riaditeľ pre Media povedal:„znova a znova sa preukázalo, že gigant  nepreukázal dôkazy, že zobrazujú texty skopírované z ich aplikácie v ich Lyrics OneBox. Toto je vážny problém a gigant ho musí riešiť.“

Stránka využila úhľadný trik na to, aby zistila, či sú jeho texty skutočne kopírované a prekladané: používa sériu striedajúcich sa rovných a zakrivených apostrofov z textov, ktoré tvoria, aby vytvorili typ vodoznaku. Konverzia vzorov do Morseovej abecedy odhaľuje slová „Red Handed“. My sme sa dostali k Googlu na pripomienkovanie, ale firma oznámila WSJ, že licencuje obsah od tretej strany, LyricFind Inc. A práva tvorcov berú veľmi vážne a držia našich licenčných partnerov zodpovedných za podmienky našej dohody.

prohlížeč.png

Informácie výsledkov vyhľadávania sú licencované z rôznych zdrojov a hovorí, že korporácia „skúma tento problém s našimi partnermi v oblasti údajov a ak zistíme, že partneri nedodržiavajú osvedčené postupy, na ukončenie našej dohody.“
Sťažnosť prichádza, pretože americké ministerstvo spravodlivosti údajne plánuje začať antitrustové vyšetrovanie voči gigantu za svoje obchodné praktiky a ako politici začali volať po rozpade najväčších technologických firiem.