Chcete študovať MBA? Pozrite sa, aké druhy tohto štúdia môžete študovať!

.


V súčasnosti poznáme viacero typov štúdia MBA. Niektoré z nich sú flexibilné, no pri iných sa aj trochu zapotíte, keďže je pri nich nutný kontakt s vyučujúcimi a množstvo času, ktoré strávite na prednáškach, seminároch a diskusiách.

promoce

1. Klasické denné štúdium

Ak sa rozhodnete pre denné štúdium, tak sa pripravte na to, že bude trvať približne 1 až 2 roky a váš rozvrh bude naplnený od pondelka do piatka. To znamená, že čas na prácu nie je žiaden a vám neostáva nič iné, len sa pilne venovať štúdiu. Najčastejšie je dvojročné štúdium MBA rozptýlené v Severnej Amerike.

2. Zrýchlená forma štúdia

V prípade, že nemáte množstvo času, tak je zrýchlený MBA program pre vás vhodnou alternatívou. Negatívom je však to, že máte intenzívny rozvrh a budete musieť pracovať na množstve zadaní, ktoré musíte odovzdať za krátky časový interval. Čo sa týka voľna medzi jednotlivými semestrami a prázdninami, tak tie sú kratšie než pri klasickom štúdiu. Zrýchlená forma zvyčajne trvá rok.

3. Online forma štúdia

Množstvo fakúlt zaoberajúcich sa obchodom, začalo reagovať na potreby trhu a nepochybne aj na potreby študentov, a preto uzrelo svetlo sveta online štúdium MBA. Ak sa rozhodnete študovať online, tak nemusíte čo i len vyjsť z pohodlia vášho domova a získavate nové poznatky. Popri online štúdiu môžete vykonávať prácu na plný úväzok. Spájate tak príjemné s užitočným.

.

4. Externý typ štúdia

Keď sa pozrieme na externé štúdium, tak jeho nevýhodou je samotná dĺžka štúdia. Takéto štúdium môže prebiehať až počas 3 rokov. Externisti väčšinou navštevujú prednášky a semináre večer a výnimkou nie sú ani víkendy.

stopky

5. Profesionálne MBA

Pri profesionálnom MBA je potrebné si uvedomiť, že jeho dĺžka je približne rok. Pre množstvo študentov je tento typ štúdia flexibilný a často po ňom siahajú. Štúdium prebieha buď počas večerných hodín alebo počas víkendu. Je na vás, ktorá forma je pre vás prijateľnejšia.

Chcete študovať MBA? Pozrite sa, aké druhy tohto štúdia môžete študovať!
3.7 (73.33%)3
.